This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
Wizyty
Dziś: 16Wszystkie: 3305

Kredyty samochodowe

 

Finansowanie zakupu samochodu wspierają kredyty samochodowe, które są udzielane w zależności od Banku na różnych zasadach. Kredyty samochodowe niektóre banki udzielają na uproszczonych zasadach – deklaracja dochodów. Finansowane samochody są zabezpieczeniem kredytu.

 

Kredyt samochodowy przeznaczony jest na zakup nowych i używanych samochodów osobowych i dostawczych oraz nowych przyczep campingowych i nowych motocykli w jednostkach handlowych prowadzących działalność gospodarczą. Kredytobiorcą może być osoba fizyczna która posiada: miejsce zamieszkania w kraju, pełną zdolność do czynności prawnych, uregulowany stosunek do służby wojskowej, zdolność kredytową, stałe dochody uzyskiwane z:

  • tytułu świadczonej pracy, renty lub emerytury,
  • prowadzonej działalności gospodarczej na własny rachunek,
  • innego udokumentowanego źródła (np.: z czynszów, tzw. wykonywania wolnego zawodu, itp.)

 

Najczęściej kredyt samochodowy jest udzielany maksymalnie do wysokości 100% ceny zakupu samochodu. Wysokość kredytu jest wyznaczona zdolnością kredytową rozumianą jako możliwość terminowej spłaty rat kredytu wraz z odsetkami umownymi, ze stałych dochodów netto kredytobiorcy i jego małżonka w okresie kredytowania.

Aby otrzymać kredyt samochodowy należy złożyć wniosek kredytowy w oddziale Banku ze względu na miejsce zamieszkania lub pracy, dołączając dokumenty stwierdzające stałe źródła i wysokość dochodów kredytobiorcy i poręczycieli. Do takich dokumentów należą między innymi:

  • zaświadczenie z zakładu pracy o wysokości dochodów,
  • odcinek renty lub emerytury za ostatni miesiąc wraz z decyzją o przyznaniu tych świadczeń (do wglądu),
  • zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o wysokości dochodów za ostatnie, najczęściej, trzy miesiące i nie zaleganiu z podatkami (w przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą), a w przypadku osób rozliczających się w formie zryczałtowanego podatku dochodowego zaświadczenie o nie zaleganiu z podatkami i składkami ubezpieczeniowymi, zaświadczenie o przychodach, a w przypadku osób rozliczających się w formie karty podatkowej zaświadczenie o nie zaleganiu z podatkami i składkami ubezpieczeniowymi,
  • inne dokumenty pozwalające określić stałe dochody uzyskiwane z innych źródeł.

 

Okres kredytowania najczęściej nie przekracza 10 lat przy czym w przypadku samochodów używanych najczęściej sumuje się okres spłaty i wiek samochodu. Kredyt samochodowy może być przyznawany nie tylko w złotych polskich, ale również w walutach obcych.