This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
Wizyty
Dziś: 3Wszystkie: 3292

Kredyty na rozpoczęcie działalności

 

Jedno z najczęstszych pytań, jakie zadają sobie przyszli przedsiębiorcy brzmi – skąd wziąć pieniądze na rozpoczęcie działalności, zakup sprzętu, remont biura czy wreszcie: na towar. Podpowiadamy, skąd brać na to wszystko fundusze.

 

Pierwsza wizyta w banku Już pierwsza wizyta w banku może okazać się rozczarowująca. Genialny pomysł na biznes może spotkać się z dość chłodnym przyjęciem analityka kredytowego, dla którego liczą się fakty i liczby. 

 

Przyda się z pewnością dobra historia kredytowa. Bank weźmie pod uwagę także nasze wcześniejsze dochody. Idealnie byłoby, gdyby założyciel firmy pracował już gdzieś na etacie i otrzymywał od dłuższego czasu regularne i wysokie zarobki. Po tym bank będzie musiał ocenić zdolność kredytową wnioskodawcy, bo dokumentów świadczących o obrotach i rentowości początkująca firma po prostu nie ma. 

 

Mimo tego nie brakuje ofert dla początkujących przedsiębiorców. Z góry jednak założyć należy, że bez zabezpieczenia i dobrej historii kredytowej trudno będzie uzyskać więcej niż kilkadziesiąt tysięcy złotych na start i to na dość trudnych warunkach. Najlepiej mają biznesmeni, którzy posiadają dobre zabezpieczenie w postaci hipoteki. Wtedy bank może zaoferować nawet kilka milionów złotych pożyczki pod hipotekę.  

 

Znacznie łatwiej uzyskać też kredyt inwestycyjny niż obrotowy. Ten drugi udzielany jest na krótki czas, najczęściej na rok. Inwestycyjny może zostać rozłożony na lat kilkanaście. Zwykle jednak to bank będzie właścicielem zakupionych maszyn czy programów do czasu spłacenia pożyczki. Nie tylko banki pożyczają nam pieniądze Na szczęście kredyt bankowy nie jest jedyną możliwością finansowania firmy na początku jej działalności. Warto rozejrzeć się za kredytami preferencyjnymi, programami rządowymi i programami pomocowymi UE, w ramach których można otrzymać wsparcie. Tu wiele zależy od biznesplanu, a także miejsca, w którym zarejestrowano działalność gospodarczą – niektóre województwa nie biorą w nich udziału.