This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
Wizyty
Dziś: 17Wszystkie: 3306

Kredyty konsolidacyjne

 

Zdarza się, że w tym samym czasie musimy spłacać kredyt hipoteczny, gotówkowy i konsumpcyjny. Takie zadłużenie często powoduje problem z terminową spłatą rat poszczególnych kredytów. Połączenie wszystkich zobowiązań w jedno może uporządkować nasze długi i obniżyć ratę kredytu. Jest to możliwe dzięki kredytowi konsolidacyjnemu.

 

Kredyt konsolidacyjny jest skierowany do osób, które posiadają kilka kredytów i pożyczek w różnych bankach. Konsolidując swoje kredyty będziemy płacić jedną ratę w jednym banku. Kredyt konsolidacyjny łączy posiadane kredyty i wydłuża okres spłacania zobowiązań. W ten sposób rata kredytu konsolidacyjnego jest niższa niż wszystkie raty łącznie poszczególnych kredytów posiadanych przed konsolidacją.

 

Kredyty konsolidacyjne mogą posłużyć do spłaty kredytów konsumpcyjnych, samochodowych i mieszkaniowych. Można nim spłacić także linię debetową na bieżących rachunkach.

 

Wszystkie formalne procedury, jakie musimy załatwić, aby uzyskać kredyt konsolidacyjny są takie same, jak w przypadku innych kredytów. Jednym z podstawowych zadań jest przygotowanie dla banku niezbędnych zaświadczeń o wysokości naszych dochodów. Praktycznie wszystkie banki akceptują dochody z umowy zlecenia, umowy o pracę, renty, emerytury, kontraktów, a także dochody pochodzące z działalności gospodarczej. Bardzo ważne jest także przygotowanie wszelkich dokumentów dotyczących nieruchomości, która będzie zabezpieczeniem kredytu. Kredyty konsolidacyjne maja tą zaletę, że część uzyskanych pieniędzy możemy przeznaczyć na sfinansowanie dowolnie wybranego przez nas celu. Banki udzielające takich kredytów oferują nam długi okres kredytowania, a także korzystne oprocentowanie.

 

Cechą charakterystyczną kredytów konsolidacyjnych jest także to, że w momencie ich podjęcia, tylko jeden bank przejmuje wszystkie ważne kwestie, związane z obsługą wcześniej zaciągniętych kredytów.

 

Obecnie wiele banków dostępnych oferuje możliwość załatwienia wstępnych formalności niezbędnych do uzyskania kredytu konsolidacyjnego poprzez Internet. Jest to bardzo wygodnie rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które mieszkają z dala od banków, bądź nie mają czasu, aby się do nich wybrać.